Selfie to niezwykle popularny rodzaj fotografii, także i w naszym kraju. Bez względu na to, czy preferujemy pstrykanie fotek za pomocą smartfona, czy też kręcimy Vlogi poza domowym zaciszem, wygodne filmowanie i fotografowanie naszych twarzy stanowi już pewien standard. Nic więc dziwnego, że jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów do urządzeń mobilnych jest kijek do GoPro. Na rynku dostępnych jest wiele odmian tego podręcznego gadżetu, zaś znalezienie dobrego modelu może okazać się stosunkowo kłopotliwe dla osoby początkującej. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy o cechach niezawodnych kijków, które z pewnością będą w stanie służyć nam przez bardzo długi czas.

Funkcjonalność kijka

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że kijek do GoPro to akcesorium stosunkowo proste w swojej formie, w rzeczywistości funkcjonalność poszczególnych modeli może się znacząco różnić. Przeszukując sklepowe oferty, powinniśmy przyjrzeć się przede wszystkim, czy interesujący nas kijek posiada możliwość sparowania go z urządzeniem. Część akcesoriów wykorzystuje w tym celu moduł Bluetooth, zaś inne – wejście słuchawkowe bądź USB. Bez względu na typ łączności, naprawdę warto jest nabyć kijek ją wykorzystujący. Nie będziemy wówczas musieli martwić się o to, czy ustawimy się przed kadrem w odpowiedni sposób, zanim aktywuje się samowyzwalacz.
Dobre kijki to także teleskopowa konstrukcja. Dzięki niej, ułatwione zostaje nie tylko dostosowanie szerokości kadru, ale również przenoszenie samego akcesorium. Dla przykładu, dobry model kijka umożliwi nam wydłużenie go na długość nawet do 80-100 cm, zaś po jego złożeniu, akcesorium potrzebuje zaledwie 20 cm wolnej przestrzeni. Producenci tego typu przyrządów coraz częściej montują na nich także lustra, ułatwiające wycelowanie obiektywu.

Renomowany producent

Aby nasz kijek do GoPro mógł służyć nam przez wiele miesięcy, powinniśmy stawiać wyłącznie na modele, pochodzące od uznanych producentów. Kijki renomowanych marek nabędziemy w specjalistycznych sklepach, takich jak internetowy GearPro. Unikniemy w ten sposób przepłacenia za tanią podróbkę, której nagłe uszkodzenie może nawet doprowadzić do zniszczenia naszej kamery bądź smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *