Kamera sportowa to niezwykle przydatne urządzenie, umożliwiające nam skuteczne nagrywanie naszych wakacyjnych wyczynów. Do najchętniej wybieranych kamer tego typu należą chociażby GoPro Hero 8, odznaczające się szerokim wachlarzem nowoczesnych rozwiązań. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że tanie, budżetowe modele z marketu nie zachwycą nas swoimi osiągami. Aby uniknąć przepłacenia za rozczarowującą kamerę na wakacyjny wyjazd, powinniśmy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom, związanym z wyborem takiego urządzenia.

Obsługa kamery

Dobra kamera sportowa wcale nie musi zalewać nas ogromem opcji w menu, aby możliwe było odpowiednie jej skonfigurowanie. Dla przykładu, wspomniany na wstępie model GoPro Hero 8 oferuje nam szeroki wybór dostępnych funkcji, do których dostęp zapewni nam proste, intuicyjne menu. Co więcej, urządzenie można obsługiwać również za pośrednictwem komend głosowych. A jeśli planujemy częste robienie selfie, funkcjonalność kamery zwiększymy jeszcze bardziej, dokupując do niej selfie stick z możliwością sparowania go z urządzeniem.

Funkcjonalność urządzenia

Nowoczesne kamery powinny oferować nam również technologie, odpowiedzialne za stabilizację obrazu. Za przykład może nam tu posłużyć funkcja HyperSmooth, wykorzystywana chociażby w kamerach GoPro Hero 8. Dzięki tego typu technologiom, rejestrowany obraz zachowa swoją jakość nawet wtedy, gdy nie mamy pod ręką gimbala. Zwróćmy także uwagę na szczelność samej obudowy. Chociaż na rynku bez problemu znajdziemy osłony na kamery, tak wysoka odporność kamery również nie jest tu bez znaczenia. Unikniemy w ten sposób przedwczesnego uszkodzenia urządzenia, filmując często poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *