Selfie to wyjątkowy typ zdjęć, którego popularność w naszym kraju w dalszym ciągu nie maleje. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają nam bowiem kreatywne uwiecznianie wspaniałych fotograficznych portretów, nie wymagając przy tym wnikliwej znajomości współczesnych technologii. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów tego typu jest kijek do selfie, po który chętnie sięgają polscy właściciele iPhone’ów. Ten nieskomplikowany gadżet umożliwi nam bowiem wykonanie zdjęcia z większej odległości, pozwalając tym samym na zmieszczenie w ujęciu nie tylko nas samych, ale również grupy znajomych lub imponującego krajobrazu za naszymi plecami. W niniejszym artykule opowiemy, czym powinien odznaczać się prawdziwie niezawodny selfie stick.

Typ kijka

Na rynku obecnych jest wiele modeli kijków do selfie, opracowanych z myślą o iPhone’ach. Wybierając taki przyrząd dla naszego urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wykonanie. Oprócz solidnej konstrukcji samego ramienia, selfie stick powinien być wyposażony w wygodny, antypoślizgowy uchwyt. Bez względu na to, czy robimy bowiem zdjęcia w plenerze, czy też preferujemy fotografować się w naszej okolicy, należyte zabezpieczenie przez upadkiem urządzenia stanowi tu niezwykle istotną podstawę.
Zwróćmy również uwagę na to, w jaki sposób dany kijek umożliwia nam robienie zdjęć. Najtańszą opcją są tu modele pozbawione możliwości sparowania ich ze smartfonem, co wymusza na nas konieczność użycia samowyzwalacza. Znacznie lepszym wyborem są tu kijki z pilotami lub przyciskami. Łączność z telefonem zapewnia tu wtyczka USB bądź jack, lub moduł Bluetooth. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że umożliwia nam ono zdalne wykonanie zdjęcia, bez konieczności ścigania się z timerem samowyzwalacza.

Dodatkowe funkcje

Wybierając kijek do selfie dla naszego iPhone’a, warto jest również zwrócić uwagę na możliwość regulacji długości ramienia. Dzięki temu, będziemy w stanie dostosować szerokość kadru do każdej sytuacji. Najdłuższe z ramion osiągają długość nawet 80-100 cm. Ciekawym rozwiązaniem są tu również kijki z lusterkami. Za ich pomocą, będziemy mogli zobaczyć, czy robione zdjęcie faktycznie uchwyci to, na czym nam zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *