Przeglądając oferty sklepów z akcesoriami do urządzeń mobilnych, z pewnością zetkniemy się z kijkami do telefonu tudzież statywami. Te proste przyrządy stanowią znakomitą pomoc nie tylko dla amatorów selfie, ale również blogerów, pracowników biurowych czy też osób, które często korzystają ze swojego smartfona podczas jazdy na rowerze. Na rynku nie brakuje przy tym wielu modeli tego typu akcesoriów, zaś wiele osób, nieobeznanych jeszcze z tematem, nierzadko zastanawia się, do czego może posłużyć nam taki statyw tudzież kijek. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy Wam o przydatności tych nowoczesnych gadżetów.

Selfie stick

Selfie stick to nic innego, jak charakterystyczny kijek do telefonu, mający na celu ułatwienie nam robienie zdjęć sobie i stojącym obok nas osobom. Ludzkie ręce nie zawsze są bowiem wystarczająco długie, aby możliwe było uzyskanie wystarczająco szerokiego kadru. Kijek, nierzadko wyposażony w specjalny przycisk tudzież pilota, nie tylko utrzymuje telefon w należytej pozycji podczas robienia zdjęcia, ale również pozwala nam na zdalne wykonanie fotografii. Akcesoria te oferują nam przy tym możliwość regulacji długości ramienia, zaś antypoślizgowe uchwyty zapewniają pewne trzymanie gadżetu. Aby uzyskanie znakomitego ujęcia stało się jeszcze prostsze, producenci coraz częściej wyposażają swoje kijki w podręczne lusterka, dzięki którym przez cały czas będziemy widzieć to, co znajduje się obecnie w kadrze.

Statywy do telefonu

Osobom, wykorzystującym często swoje smartfony poza domem, dedykowane są właśnie te akcesoria. Podobnie jak kijki do telefonu, statywy utrzymują urządzenie w odpowiedniej pozycji, zapobiegając tym samym ryzyku uszkodzenia go. Na rynku dostępne są nie tylko specjalne statywy do samochodu tudzież roweru, umożliwiające nam zarówno przeprowadzanie rozmów, jak i korzystanie z nawigacji GPS, ale również modele biurowe. Dzięki nowoczesnemu wykonaniu, idealnie wkomponowują się one w minimalistyczne wnętrza, ułatwiając nam przy tym wygodne korzystanie w urządzenia. Decydując się na zakup takiego gadżetu, weźmy zatem pod uwagę, do czego dokładnie ma nam on posłużyć. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze zwracać uwagę na producenta oraz sprzedawcę – wysoka jakość uchwytu ma bowiem kluczowe znaczenie dla dobra naszego telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *